Włosy wypadające

Włosy wypadające – czy to również Twój problem?

Wypadanie włosów, to w pewnym stopniu całkowicie naturalne zjawisko związane z cyklem rozwoju włosa. Normalnie tracimy od kilku do kilkudziesięciu włosów dziennie. Natomiast jeśli ta liczba przekracza sto, wtedy możemy mówić o nadmiernym wypadaniu włosów. Statystyki mówią, że włosy wypadające, to problem dotykający aż ok. 20% dorosłych kobiet. Jeśli zaobserwujesz ten problem u siebie postaraj się jak najszybciej znaleźć jego przyczynę, a następnie wdrożyć odpowiednie działanie, które zahamuje wypadanie włosów oraz zapobiegnie ich dalszej utracie.

Włosy wypadające - przyczyny

Przyczyn wypadających włosów jest wiele. Niektóre z nich są łatwiejsze do wyeliminowania, inne mogą wiązać się z poważniejszymi dolegliwościami. Nigdy jednak nie wolno bagatelizować problemu, jakim są włosy wypadające. Do najpopularniejszych przyczyn nadmiernej utraty włosów należą między innymi:

Zaburzona gospodarka hormonalna organizmu – tutaj wskazać należy przede wszystkim choroby tarczycy zarówno jej niedoczynność jak i nadczynność, a także niski poziom estrogenów lub za wysoki poziom androgenów. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie udać się na wizytę do specjalisty.
Długotrwały stres i przemęczenie – nieodpowiedni styl życia, zbyt mała ilość snu oraz stres to czynniki, które bardzo osłabiają organizm. Może to nasilać problem wypadających włosów.
Nieodpowiednia pielęgnacja włosów - należy przez to rozumieć stosowanie niewłaściwych produktów, które są nieodpowiednio dobrane do konkretnego rodzaju włosów. To niezwykle istotne, aby stosowane kosmetyki spełniały potrzeby włosów. Takie działanie zniweluje nieprzyjemne niespodzianki.
Nadmierna stylizacja włosów bez odpowiedniej ochrony - każda z Nas uwielbia korzystać z wszelkiego rodzaju zabiegów, dzięki którym możemy odmienić swój wygląd. Jednak zbyt częste korzystanie z zabiegów chemicznych, stylizacji na gorąco bez należytej ochrony czy też upinanie włosów zbyt ciasno - to wszystko również powoduje że Twoje włosy mogą nadmiernie wypadać.

Wypadające włosy - podejmij odpowiednie kroki!

Zastanawiasz się co możesz zrobić, by zatrzymać wypadające włosy? Rozpocznij swoje działania od odpowiednio dobranej suplementacji. Suplementy na wypadanie włosów wzmocnią zarówno skórę głowy jak i włókna włosowe wpływając pozytywnie na ich ogólną kondycję. Substancje, które warto wcielić w życie, aby Twoje włosy przestały wypadać to te oparte o witaminy z grupy B, a także skrzyp polny, olej z wiesiołka, cynk i tran. Uzupełniając działania przeciw wypadaniu włosów należy również pamiętać o dobraniu odpowiednich kosmetyków. Wybierając preparaty przeciw wypadaniu włosów decyduj się na zakup profesjonalnych produktów wykazujących się wysoką skutecznością działania. Kosmetyki te umacniają korzeń włosa, łagodzą podrażnienia, a także stymulują cebulki włosów do wzrostu. W Naszym sklepie zebraliśmy profesjonalne i najskuteczniejsze dermokosmetyki na wypadanie włosów, tak aby ten problem przestał Cię wreszcie dotyczyć.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 530 435 330
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl