Trwała ondulacja

Czym jest trwała ondulacja?

Trwała ondulacja, to popularny zabieg trwałej stylizacji mający na celu wydobycie objętości i tekstury, oraz nadanie pięknych loków lub fal, w tej technice używa się kosmetyków, które powodują utrzymanie pożądanego efektu przez dłuższy czas- w zależności od rodzaju ondulacji, oraz długości i grubości włosów, efekty trwałej ondulacji utrzymują się co najmniej dwa miesiące.

Trwała ondulacja - produkty

Niezbędnym elementem trwałej ondulacji jest preparat do trwałej zmiany struktury włosów, zazwyczaj jest to wodorotlenek amonu, który jest odpowiedzialny za rozpuszczenie wiązań keratyny w pasmach włosów. Dzięki zastosowaniu tego produktu włosy stają się bardziej elastyczne i podatne na formowanie. Aby uniknąć uszkodzenia włosów ważne jest, aby dobrać odpowiedni preparat, o odpowiedniej sile działania, dostosowanej do typu włosów. Po zastosowaniu preparatu do trwałej, należy użyć neutralizatora. Jest on potrzebny do zakończenia procesu utrwalania i przywrócenia naturalnego PH włosów, neutralizator ma przeciwne działanie od płynu do trwałej, ponieważ przywraca włosom ich naturalną strukturę. Zawsze po zastosowaniu produktów do trwałej ondulacji, należy użyć kosmetyków pielęgnacyjnych, aby podtrzymać efekt, a przy okazji zadbać o kondycję włosów. W naszym asortymencie są również dostępne specjalne szampony przygotowawcze, do stosowania przed zabiegiem. Mają neutralne pH 7.0. Szampon oczyszcza włosy i idealnie przygotowuje do zabiegów chemicznych, w tym- do trwałej ondulacji.

Trwała ondulacja - na to zwróć uwagę

Przy wyborze kosmetyków do zabiegu, jakim jest trwała ondulacja, warto zwrócić uwagę na skład produktu, aby wybrać te, które nie zawierają szkodliwych substancji takich jak siarczany, parabeny, czy alkohol. Ważne jest również, aby dobrze dobrać siłę działania preparatu, aby uniknąć nadmiernego obciążenia i uszkodzenia włosów. Kosmetyki do trwałej ondulacji są niezbędne do uzyskania trwałych i stylowych efektów fryzury. Preparaty do trwałej i neutralizatory są kluczowe w procesie trwałej ondulacji, zapewniając odpowiednie kształtowanie włosów. Kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak szampony, odżywki i maski, pomagają w utrzymaniu zdrowia i kondycji włosów, a preparaty stylizacyjne dodają objętości, tekstury i kontroli. W trwałej ondulacji bez problemu można używać różnych preparatów stylizacyjnych takich jak pianki, żele czy lakiery- pomagają one w utrzymaniu i podkreśleniu efektu stylizacji dodając włosom objętości, tekstury i elastyczności.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 530 435 330
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl