Wody utlenione

Wody utlenione w koloryzacji włosów

Oksydanty, najczęściej nazywane też wodami utlenionymi, to preparaty dodawane do produktów do koloryzacji włosów oraz do henny. Często występują pod postacią kremu, dzięki czemu łatwo się mieszają z farbami i ułatwiają późniejszą aplikację mieszanki na włosy. Wody utlenione występują w kilku różnych stężeniach oznaczonych procentem lub skrótem "vol". Rozchylają łuski włosa przygotowując go na koloryzację i wpływają niszcząco na naturalne barwniki zawarte we włosach.

Dobierz odpowiedni oksydant dla swoich włosów

Oksydant powinien być dobierany w zależności od kondycji włosów i oczekiwanego efektu. Każde stężenie wody utlenionej ma bowiem inne przeznaczenie:

1,5% (5 vol.) - to jedno z najniższych stężeń, nie niszczy i nadmiernie nie wysusza włosów,
używane często do tonerów.
1,9% (6 vol.) - również używane najczęściej do tonerów, aktywatory koloru, stosuje się dla włosów bez oznak siwizny.
2,7% (9 vol.) - używane często do tonerów ton w ton i henny, aktywatory koloru.
3% (10 vol.) - często stosowana przy hennie do brwi i rzęs, mało szkodliwa dla włosów, dla lekkiego rozjaśnienia lub przyciemnienia włosów o 1 ton, używane do włosów normalnych, bez oznak siwizny
4 % (13 vol.) - do włosów normalnych, dla włosów bez oznak siwizny
6% (20 vol.) - najczęściej używana w koloryzacji, zwłaszcza w przypadku siwych włosów, rozjaśnia o 1-2 tony, do farbowania ton w ton.
9% (30 vol.) - rozjaśnia o 2-3 tony, używana często w przypadku koloryzacji bez wcześniejszego rozjaśniania. Stosowania przy farbach o numerze 10+. Stosowany na odrosty przy farbowaniu na blond. Może wywołać podrażnienia i pieczenie na wrażliwej skórze głowy.
12% (40 vol.) - najmocniejsze stężenie, rozjaśnia nawet o 5-6 tonów, często stosowane przy grubych i gęstych włosach, przy rozjaśnianiu bardzo ciemnych włosów. Staraj się unikać częstych zabiegów koloryzacyjnych z tym stężeniem, zwłaszcza na końcówkach, gdyż może to doprowadzić do zniszczeń i kruszenia się włosów.

Woda utleniona - wskazówki do stosowania

Gdy zastosowana woda utleniona jest zbyt słaba, mieszanka może nie związać dobrze barwnika we włosach, przez co kolor szybciej się wypłucze, a na samych włosach mogą pojawić się przebarwienia i plamy, a na siwych włosach koloryzacja ze zbyt słabą wodą utlenioną może nie zadziałać, bądź wyjść bardzo słabo widoczna. Z kolei gdy użyjesz zbyt mocnego stężenia wody utlenionej, możesz uzyskać trudne do zwalczenia żółte odcienie, a włosy delikatne narazisz na ryzyko uszkodzenia. Pamiętaj, że wody utlenione można ze sobą mieszać, by uzyskać wartość średnią z mieszanych wód.
Proporcje farby i wody wynoszą zazwyczaj 1:1, 1:1,5 lub 1:2, a nawet 1:3 przy mocnym rozjaśnianiu.

Zawsze stosuj rękawiczki ochronne.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 530 435 330
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl