Rozjaśniacze do włosów

Czym są rozjaśniacze do włosów?

Specjalistyczne preparaty do włosów, jakimi są rozjaśniacze do włosów, służą do rozjaśnienia włosów o co najmniej jeden ton. To obowiązkowa pozycja przy zmianie koloru włosów na blond lub dodaniu jaśniejszych pasemek na włosach. Profesjonalne rozjaśniacze do włosów występują w kilku postaciach – w proszku, kremie, piance lub żelu. Zawarte w rozjaśniaczach silne substancje takie jak nadtlenek wodoru i/lub amoniak (istnieją także rozjaśniacze bez amoniaku) wchodzą w reakcje chemiczne z pigmentami we włosach usuwając go i rozjaśnianiu włosów. Rozjaśniacz w proszku należy zmieszać z oksydantem o odpowiednim stężeniu, podobnie jak w przypadku farby. W tym przypadku stężenie oksydantu będzie definiowało moc rozjaśnienia włosów. Zachowaj szczególną ostrożność i unikaj wysokich stężeń i radykalnych rozjaśnień, gdyż jest to bardzo obciążający dla włosów zabieg. Rozjaśnianie włosów przeprowadzaj najlepiej w wykwalifikowanym salonie fryzjerskim bądź zasięgnij rady profesjonalisty. Z odpowiednią techniką możesz uzyskać spektakularne rezultaty.

Profesjonalne rozjaśniacze do włosów o wzbogaconej formule 

Z uwagi na dużą ingerencję w strukturę włosa profesjonalne rozjaśniacze do włosów zostały ulepszone o dodatkowe składniki chroniące włosy przed nadmiernymi zniszczeniami. Do takich dodatków należą na przykład keratyna uzupełniająca ubytki we włosach, nawilżające i łagodzące olejki i ekstrakty roślinne działające przeciw łamliwości włosów, kawior i ceramidy o podobnym odbudowującym działaniu, który dodaje elastyczności włosom lub kolagen, który zapobiega wypadaniu włosów. Dodatkowo niektóre rozjaśniacze dedykowane włosom blond, które wymagają szczególnej pielęgnacji, zawierają pigmenty niwelujące żółte tony, które mogą powstać w procesie rozjaśniania włosów.

Rozjaśniacze do włosów - wskazówki dotyczące rozjaśniania włosów

Stosując rozjaśniacze do włosów pamiętaj o używaniu rękawiczek ochronnych. Nakładaj mieszankę na suche i nieumyte włosy. Zawsze przestrzegaj stężeń i czasu trzymania produktu na włosach zalecanych przez producenta. W przypadku bardzo ciemnych włosów rozjaśnianie najlepiej podzielić na kilka zabiegów z długimi przerwami, by włosy miały czas na odpoczynek i regenerację. Po rozjaśnianiu i farbowaniu włosów zalecamy stosowanie szamponu zakwaszającego, by przywrócić włosom naturalny poziom pH. Włosy odzyskają gładkość i blask oraz nie będą się elektryzować. Unikaj kontaktu rozjaśniacza ze skórą, zwłaszcza rąk i skóry głowy, gdyż w dużych stężeniach może wywołać podrażnienia i zaczerwienienia.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 530 435 330
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl