Prostownice

Wszechstronna prostownica do włosów

Prostownica do włosów, to wszechstronne urządzenie do stylizacji włosów z użyciem wysokiej temperatury. Dzięki niej nie tylko wyprostujesz włosy, ale przy dobrych umiejętnościach zakręcisz też włosy w fale i loki. Prostownice używane są często w salonach piękności, gdyż wiele zabiegów na włosy, takich jak na przykład keratynowe prostowanie wymaga wprasowania we włosy składników odżywczych właśnie za pomocą prostownicy. Jak więc wybrać odpowiedni sprzęt?

Jaka jest najlepsza prostownica do włosów?

Na rynku jest wiele producentów oferujących prostownice już od wielu lat. Dzięki nowym technologiom, używanie prostownic wraz z preparatami termoochronnymi nawet w codziennej stylizacji, stało się o wiele bezpieczniejsze dla włosów, niż niegdyś. Warto jednak pamiętać, że podczas używania wątpliwej jakości sprzętów z wysoką temperaturą, w dodatku bez odpowiedniej ochrony, włosy mogą zostać poważnie zniszczone, a nawet nadpalone. By tego uniknąć wybieraj prostownice, które oferują regulację temperatury, dzięki czemu dostosujesz ją do swoich potrzeb. Nowoczesne prostownice oferują szybkie nagrzewanie się dla oszczędności czasu i regulację temperatury nawet w zakresie 100-240 stopni Celsjusza, co możesz wygodnie ustawiać na wyświetlaczu cyfrowym. Stający się standardem w urządzeniach tego typu obrotowy, długi przewód zasilający pozwoli na bezproblemową pracę, nawet do trzech metrów od gniazdka. Do tego różne typy powłok na płytkach grzewczych ceramiczne, turmalinowe, tytanowe, zaoferują dodatkowe funkcje i ochronę włosów. Wygładzają włosy, domykają łuski włosa zatrzymując w nich wilgoć, zapobiegają puszeniu i elektryzowaniu, równomiernie rozprowadzają ciepło. Dość często zdarza się antybakteryjna powłoka z nanosrebra. Niektórzy producenci w swoich prostownicach oferują także jonizację i ozonowanie włosów, dzięki czemu włosy będą gładkie, miękkie i elastyczne. Wiele prostownic automatycznie wyłącza się po 30-60 minutach nieaktywności. Niektóre modele prostownic posiadają zaokrąglone brzegi, co umożliwia tworzenie fal i loków. Najlepsze modele urządzeń fryzjerskich, do jakich należy prostownica do włosów, wyposażone są w kontrolę temperatury, gdzie inteligentny system sprawdza poziom ciepła do 50 razy na sekundę i automatycznie ją reguluje przy minimalnych spadkach.

Prostownice do włosów - wybierz model idealny dla siebie

Urządzenia, jakimi są prostownice do włosów, różnią się też szerokością i wielkością płytek oraz całościowym rozmiarem i masą. Miniprostownice sprawdzą się przy krótkich włosach, te z szerokimi płytkami dla szybszego wyprostowania długich włosów. Prostownice suną płynnie po włosach, prostując je równomiernie, co nie uszkodzi i nie szarpie włosów. Dla osób mobilnych, rozwiązaniem może okazać się prostownica bezprzewodowa, która zapewnia 30-60 minut pracy na jednym ładowaniu - a ładować można ją nawet w ładowarce samochodowej!
Wybór prostownicy może być trudniejszy niż się wydaje, ale mamy nadzieję, że już wiesz, czego możesz oczekiwać od profesjonalnych urządzeń takich marek jak GA.MA, Gamma Piu, Hot Tools, Inoar czy Paul Mitchell, które mamy w ofercie. Pamiętaj o stosowaniu ochrony termicznej, zwłaszcza przy częstych zabiegach z wysoką temperaturą!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 530 435 330
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl